Image Alt

faq.

sıkça arayışlar.

Yarın ne kadar sürecek?

Sonsuzluk ve bir gün kadar.

Nedir, ne değildir? Kimdir!

Ünlü düşünür Alfeka!
Düşünür, tasarlar, yazar, çeker ve hatta yayınlar.
Alfeka bir yapım şirketi; yapar, bir prodüksiyon şirketi; çeker, bir medya şirketi; tasarlar ve yayınlar. Estetiğin ulaştığı her alanda fikir yükseltecek, sanatın dokunduğu her yüzeyde renk olabilecek ekip üyelerine sahiptir. Alfeka bir profesyonel ekip oluşumudur, bir rasyonel ruh birliğidir.

Ne çekiyorsunuz?

Dert, çile…
Uzun, orta ve kısa metraj filmler, belgeseller, kurumsal tanıtım filmleri, müzik klipleri, dijital içerikler, reklam filmleri. Bazılarını portfolio. sayfamıza ekledik, incelemelisiniz.

Nerelisiniz, nerelerdesiniz?

İç/Gün, Dış/Gece
Başta Alfeka’nın fikri temellerinin atıldığı Ege Bölgesi (İzmir, Manisa, Uşak, Kütahya, Denizli) olmak üzere Türkiye’nin bütün bölgelerindeki il ve ilçelerde. Hatta son birkaç yıldır Azerbaycan’da. Elimiz, kolumuz uzundur yeter ki lensimiz yetsin.

Filmimi ya da klibimi sizin aracılığınızla nasıl yayınlarım?

Film daha dikenli bir düzlük, çetrefilli bir süreç olsa da ikisinin yolu da iletişimden geçiyor, önce bir konuşalım. İki kulvarda da koşmuşluğumuz, bitiş çizgisini geçmişliğimiz var. İş o ki anlaşabilelim, gerisi olay.

Bir adaya düşsen yanına alacağın üç şey?

Kamera, ışık, ses ve hazırrrr!
Her daim kaliteyi amaçlıyor ve attığımız her adımda, bakış açımızı -maddiyat odaklı sektöre rağmen- başarı odaklı şekillendiriyoruz. Bu nedenle hiçbir fikrin altına yetersiz girmiyoruz, girmeyiz. Kaldıramayacağımız taşlar varsa da kaldırana kadar gözlemleriz. Hiçbir bütçe bizi edemeyeceğimiz dansa kaldıramaz. Her işin sonunda mutlu taraflar görmeliyiz.

Fiyatları nasıl öğrenebilirim?

Herhangi bir stok üretimimiz ya da satışımız yok. Neredeyse hizmet verdiğimiz tüm alanlarda ön görüşme sonrası bütçeler ve planlamalar adım adım belirleniyor. Önce isteği anlıyor, analiz ediyor ve karşınıza tekrar geliyoruz. Elbette alacağımız ön bilgilendirmeler bir taban ve bir tavan olursa, alternatifli planlar da yüzeye çıkabiliyor. Yani her halükarda ilk temas erdem, sonrası gülen yüzler ve sürekli dirsek teması. Buyurun iletişim sayfamıza: Temas.

Zeki Müren de bizi görecek mi?

İyi ki biz O’nu gördük. Belki dünyaya bir Zeki Müren daha gelmez ama yeni keşifler neden bizim soframızdan doymasın. Dijital alanda bir Label gibi müzik ve klip yayıncılığı yapıyoruz, hem de parayı hiç umursamadan. Genelde çektiğimiz klipleri kendimiz yayınlıyoruz. Vardığımız her bölgede, uzak kalmış her kırsalda yerel oyuncular ile çalışıyor ve yola hevesli her yeni için asfalt hizmeti sözünü veriyoruz. Aracılıklar kuruyor, ücretsiz danışmanlıklar yapıyoruz.

Nasıl Alfeka'lı olunur?

Türkmenistan’da doğdu Alfeka’lı oldu.
Bknz. -> biz. sayfası -> ekip üyeleri -> Ahtam İbragimov.
Bizimle olmanın ilk şartı en az bir üniversiteyi yarım bırakmak, mezuniyete yakın olursa gözlerimiz parlıyor. Aslında bir çift hevesli gözün radarımıza takılması yeter de artar bile. Bir de tabi ki samimiyet. Yani her zaman kapımız açık yeni kablo sarıcılara. Bazen ısrarla aradığımız bile oluyor. Muhakkak duyuruyoruz sosyal medyalarımızdan.

Peki ya ölüm sadece hayatın sonsuz zincirinin küçük bir bağlantısıysa?